Ekonomi

ASK Automotive’in halka arzına fazla abone olundu ve ₹834 crore toplandı

ASK Otomotiv’in 7 Kasım’da başlayan ana halka arzına bugün son gün 1,85 kat talep geldi. Şirket, organizatörler Kuldip Singh Rathee ve Vijay Rathee’nin satış teklifi yoluyla 2,95 milyon hisse sunarak ₹ 834 crore toplamaya çalıştı.

Perakende yatırımcılar ve Kurumsal Olmayan Yatırımcılar (NII), 268-282₹ fiyat aralığında sunulan hisseler için kotalarının üzerinde teklif verdi. Ancak Nitelikli Kurumsal Alıcılar (QIB) kendilerine ayrılan paydan daha az abone oldu. Toplamda şirket, 2,06 crore hisse büyüklüğüne karşılık 3,83 crore hisse için teklif aldı.

ASK Otomotiv halka arzdan önce tam ortasındaydı. Morgan Stanley(NYSE: HANIM Aralarında ) ve Goldman Sachs’ın da bulunduğu 25 ana yatırımcıdan ₹250,20 crore elde etti. Otomobil parçası üreticisi, 23 Mali Yılda gelirinin %27 artarak 2.555 milyar rupi’ye ulaştığı güçlü bir mali performans bildirdi. Aynı dönemde vergi sonrası karı ₹123 crore (INR100 crore = yaklaşık 12 milyon ABD doları) seviyesinde gerçekleşti.

Analistler, ASK Automotive’in sağlam mali durumu, genişleme planları ve adil değerlemesi göz önüne alındığında halka arza abone olmayı önerdi. Şirketin ayrıca devam eden elektrikli araç devriminden de önemli ölçüde faydalanması bekleniyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu