Haber

Baykoca Gönüllü Staj Başvuruları için son gün 23 Nisan

BURSA (İGFA) –Geleceğin güçlü Türkiye’sinin temellerini oluşturan yerli ve milli teknoloji atağına güç katacak projeler ortaya koyan İnegöl Belediyesi, hizmet seferberliğini sürdürürken bu kapsamda Baykoca Proje Gruplarını oluşturdu.

Tamamı istekli gençlerden oluşan gruplar bugüne kadar çok çalışma ortaya koyarken son noktada Türkiye’nin sayılı bilişim vadilerinden biri olan Bilişim Vadisi’nde bu projeleri geliştirmek adına İnegöl Belediyesi Baykoca Çalışma Ofisi açıldı. “Yerli ve Milli Teknoloji Hamlesindeyiz” sloganıyla yola çıkan değerli teknoloji merkezleri. Bu merkeze makul aralıklarla teknik geziler düzenleyerek gençleri sürece dahil eden İnegöl Belediyesi, Baykoca Teknoloji Ofisi için 3. Staj Çalışmasını da başlattı.

BAŞVURU SÜRECİ VE ŞARTLARI

İnegöl Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Daha önce 2 kez gerçekleştirilen ve özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği gönüllü staj çalışmasına başvurular http://www. .inegolunfikri.com/inegolunfikri/duyurular/gonullu-staj- 23 Nisan Pazar gününe kadar program-başvuru-formu adresinden alınmaya devam edilecektir.

Başvuru için aranan kurallar; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Bursa/İnegöl ilçesinde ikamet etmek. Erkek adaylar için askerlik sorunu olmaması. Rastgele bir kabahat ile sabıkasının olmaması ve karar vermemesi. Adaylar mülakat usulü ile değerlendirilecektir. Görüşmede daha önce yaptıkları çalışmaları sunmaları istenecektir.

STAJ SÜRESİ 60 GÜN

“Bu program ile İnegöl Belediyesi INBEL LTD. ŞTİ. Bilişim Vadisi’nin ortasında imzalanan sözleşme kapsamında hayata geçirilen Baykoca Teknoloji Ofisi’nde ise gençlerin kendilerini geliştirmeleri, deneyim kazanmaları ve mesleki gelişimlerini pekiştirmeleri amaçlanıyor. 23 Nisan tarihine kadar yapılacak başvurular sonucunda online başvuru yapan adaylar için yapılacak mülakatlar sonucunda her staj döneminde (4)+(4)=8 kişi programa kabul edilecektir. Staj süresi 60 gün olarak belirlenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu