Haber

Bursa’da husumet yaşadığı kişiyi yaralayan sanığın tahliyesine karar verildi

BURSA’da, husumet yaşadığı Ercan Demirkıran’ın akrabası Tolga Demirkıran’ı (34) silahla yaralayan Emir Çullu (29), korkutmak amacıyla elini beline koyan Demirkıran’ı silahla yaraladı. ‘Kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan yargılandığı davanın ilk duruşmasında yaşanan tartışmada . “İsteseydim öldürebilirdim. Sabıka kayıtlarıma baktığınızda bunu anlayacaksınız hakim.” Mahkeme heyeti, yaralama ve ruhsatsız silah bulundurma suçlarından çok sayıda sabıkası bulunan ve yargılanmasına rağmen uyuşturucu ticareti suçundan da tutuklu bulunan sanığın tahliyesine karar verdi.

Osmangazi ilçesindeki olay, geçen yıl nisan ayında Gökdere Hamamı önünde meydana gelmişti. İddiaya göre Emir Çullu, arkadaşlarıyla birlikte banyo yapacağı Gökdere Hamamı önünde beklerken husumet yaşadığı Ercan Demirkıran’ın yakınlarıyla karşılaştı. Çullu, grupta yer alan tanıdığı Tolga Demirkaran’a, “Ercan’ın nerede olduğunu biliyor musunuz?” diye sordu. Olumsuz yanıt alan Çullu ile Tolga Demirkıran’ın arkadaşları arasında çıkan tartışma bir anda kavgaya dönüştü. Çullu, ruhsatsız silahıyla Tolga Demirkıran’a 6 el ateş etti. Güvenlik kamerası tarafından kaydedilen arbedede bacağına isabet eden kurşunla Tolga Demirkıran yaralandı. İhbar üzerine gelen sağlık ekipleri tarafından ilk tedavisi olay yerinde yapılan yaralı, kaldırıldığı hastaneye kaldırıldı. Yaralama, ruhsatsız silah taşıma, uyuşturucu ticareti gibi çok sayıda suçtan sabıkası bulunan Buyruk Çullu, yakalanarak tutuklandı.

SEGBİS’E KATILDI

Savcının soruşturmasının ardından Bursa 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde kasten adam öldürmeye teşebbüs ve ruhsatsız silah taşıma suçundan toplam 18 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Emir Çullu’nun davasına başlandı. Tutuklu sanığın cezaevinden Ses ve Görüntü Bilgi Sistemi olan SEGBİS üzerinden katıldığı duruşmada avukatlar ve tarafların yakınları da hazır bulundu.

Aralarında çıkan tartışmanın ardından kendisini silahla yaralayan Buyruk Çullu’dan şikayetçi olan Tolga Demirkarın’ın katılmadığı duruşmada savunmasını yapan tutuklu sanık, savcılık soruşturmasına ilişkin ifadesinde, savunmasını kabul etmedi. suçlama. Olay akşamı arkadaşlarıyla birlikte hamama gittiklerini söyleyen Çullu, şöyle konuştu: “Bu arada husumet yaşadığımız Ercan Demirkıran’ın yakınlarıyla da görüştüm. Grupta bulunan Tolga’ya sordum: ‘Ercan’ın nerede olduğunu biliyor musun?’ diye sordum. Yanlış cevap verince aramızdaki tartışma kavgaya dönüştü. Bu sırada müşteki elini beline koydu. ‘Silahını çıkarıp ateş edecek’ diye korkutmak için ateş ettim. Ben.’ Amacım onu ​​öldürmek değildi. İsteseydim öldürürdüm. Sabıka kaydıma baktığınızda bunu anlayacaksınız hakim.” söz konusu.

‘MÜŞTERİMİN AMACI KENDİNİ VE BERABERİNDEKİLERİ KORUMAKTI.’

Duruşmada konuşan sanık avukatı Hakan Gündoğdu, müvekkilinin olay günü daha önce husumet yaşadığı Demirkıran ailesiyle karşılaştığını belirterek, “Taraflar arasında gerginlik çıkınca yaralılar şahıs bir anda elini beline koydu. Bunu gören müvekkilim silahını çıkarıp kendisini yaralamak kastıyla defalarca ateş etti. Dava yargılama boyunca devam etti.” Her ne kadar ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan dava açılmış olsa da müvekkilimin silahında çok fazla mermi olmasına rağmen eylemini kendi isteğiyle sonlandırmış olması, yaralanan kişinin hedef bölgesinin bacakları olması önemlidir. Bu gibi hususlar göz önünde bulundurulduğunda Buyruk Çullu’nun kendisini ve arkadaşlarını korumak adına müştekiyi yaralaması önemlidir. “Bu nedenle serbest bırakılmasını talep ediyorum” dedi.

Duruşmayı ileri bir tarihe erteleyen mahkeme, yine uyuşturucu ticareti suçundan tutuklu bulunan Emir Çullu’nun kasten öldürmeye teşebbüs suçundan, toplanan delillerin büyük bir kısmını, sanığın harcadığı süreyi dikkate alarak tahliyesine karar verdi. tutukluluk hali ve isnat edilen suçun niteliğinin değişme ihtimali.

FOTOĞRAFLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu