Haber

Çamyuva ilçesinde dev yatırımlar

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Çamyuva Mahallesi’nde devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Önder Topaloğlu’na, Kemer Belediyesi Başkan Yardımcıları Emin Gül ve Baki Yalın ile Kemer Belediyesi Çamyuva Mahalle Sorumlusu Özgür Şahin eşlik etti.

Çamyuva Mahallesi Hayıtlıgöl mevkiinde bölgede oluşabilecek sel sularının tahliyesi kapsamında 6 milyon 749 bin 919 liralık yatırım yapılıyor.

Yaklaşık 40 yıldır Hayıtlıgöl bölgesinde sel ve taşkınları önlemek amacıyla büyük bir yatırım yapan Kemer Belediyesi, çalışmalar kapsamında sel sularının başladığı noktadan D-400 kanalına kadar “U” kanalı inşa etti. .

Olası bir sel ve taşkın durumunda sel suları merkez cadde altında depolanarak pompalarla “U” kanalına deşarj edilerek bölgede rahatlama sağlanacaktır. Bölgedeki yollarda taş kaplama işlemleri hızla devam ediyor.

Söz konusu çalışmaları yerinde inceleyen Lider Topaloğlu ve vatandaşlarla görüşerek talep ve şikayetlerini dinledi.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Çamyuva’da yaşayan vatandaşların kışın yıllardır sel sorunu yaşadığını hatırlatarak, sel sorununu çözmek için büyük bir yatırım yaptıklarını söyledi.

Bölgedeki dereyi 450 metrelik U kanalıyla çevrelediklerine işaret eden Lider Topaloğlu, “Burada 80 metrekare kapalı menfez çalışması yaptık. 400 metreküplük su deposu olan bir su çukuru yaptık. Su çukurunun içine 3 adet 50 beygirlik su pompaları koyduk. Toplanan suyu dereye dökeceğiz. Buradaki evleri selden kurtaracağız. Bölgedeki çocuklarımız ve vatandaşlarımız için de park yaptık. Bölgedeki yollarımızı da kilitli taşlarla kaplıyoruz. Çalışmalarımız en kısa sürede tamamlanacak” dedi. dedi.

Turizm Bulvarı’nda çalışmalar sürüyor

Çamyuva İlçesi’nin en işlek bulvarlarının ortasında yer alan Turizm Bulvarı’nda bakım onarım çalışmaları hızla devam ediyor.

Toplam uzunluğu 790 metre olan bulvardaki altyapı ve üstyapı çalışmalarını da inceleyen Önder Topaloğlu, Başkan Yardımcıları Emin Gül ve Baki Yalın’dan çalışmalardaki son durum hakkında bilgi aldı.

Turizm Bulvarı’ndaki çalışmalar kapsamında toplam 11 bin metrekarelik alanda 790 metre dökülecek asfalt çalışmalarına ek olarak, 830 metre yağmur suyu drenaj bordür, 2 bin 370 metre yol olduğu öğrenildi. metrekare çiçek tarhları, 22 adet aydınlatma direği, sulama tesisatı ve peyzaj işleri yapılacaktır.

Çamyuva kapalı pazarı açılıyor

Her mahalleye kapalı pazar yeri projesi kapsamında Kuzdere ve Arslanbucak mahallelerinin ardından Çamyuva Mahallesi’ndeki kapalı pazar yerini ziyaret eden Önder Topaloğlu, çarşamba günü pazar yerinin açılacağı haberini verdi.

143 ada 1 parselde yer alan 2 bin 262 metrekare alan üzerinde 5 adet sabit dükkanın bulunacağı Pazaryerinde 116 esnaf tezgah açabilecek.

Başkan Topaloğlu, yaptığı açıklamada, “Çamyuva pazar yerimizi tamamladık. Çarşamba günü açılışını yapacağız. Esnafımız ve vatandaşlarımız artık yağmurdan çamurdan kurtulacak. Her mahalleye birer pazar yeri projemiz tüm hızıyla devam ediyor. Bundan sonra da Göynük ve Beldibi mahallelerinde pazar yerlerimizi yapacağız. Şu anda ihale aşamaları devam ediyor. Kemerimiz hayırlı olsun.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu