Haber

Çay dükkanı müdürü meslektaşına 4 saat boyunca işkence yaparak öldürdü

AHIRDA 4 SAAT İŞKENCE

Konya’nın Güneyşığı ilçesinde çay ocağı işletmecisi Ali Osman Kurt’un meslektaşı Yıldırım Uyan’ı öldürdüğü olayla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Ali Osman Kurt’un, Uyan’a vurduktan sonra arabasına bindirdiği, ahırına götürdüğü, bağladığı ve orada yaklaşık 4 saat boyunca döverek işkence yaptığı belirlendi. Uyan’ın otopsi raporunda vücudundaki tüm kemiklerin kırıldığı; Yüzünde, omzunda ve kalçasında yanıklar olduğu belirlendi.

Kurt, ifadesinde Uyan’ın geçmişten gelen husumet nedeniyle kendisini dövdüğünü belirterek, “Takip ettim ve arabamla çarptım. Ellerini, kollarını bağlayıp arabaya bindirdim. Onu arabama bağladım. Kendi ahırım var. Onu orada yaklaşık 4 saat boyunca dövdüm.”

BEDENİNİ YAKMAK İSTEDİ

Cenazeyi yakmak istediğini de itiraf eden Kurt, “Orada ölünce benzin alıp dağa götürdüm. Kasabaya yaklaşık 10 kilometre uzakta bir yerde yakmaya çalıştım ama olmadı” dedi. çalışmıyor. Sonra onu orada bıraktım, evden kazma ve kürek alıp bölgeye geri döndüm. Yakmaya çalıştığım yerden 800 metre uzakta bir yer vardı.” “Bir çukur kazarak gömdüm. Çok kan olduğu için arabamın koltuğundaki kumaşları kendim kestim” dedi. Kurt, itirafının ardından polise Uyan’ın cesedini gömdüğü yeri gösterdi.

KAMERA GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Bu sırada Kurt’un yol kenarında yürüyen Uyan’ı önce aracıyla vurduğu, ardından 1’i demir olmak üzere 3 sopayla dövdüğü anlar güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde Kurt’un, Uyan’a vurduktan sonra yaklaşık 5 dakika boyunca sopalarla dövdüğü ve daha sonra onu arabaya sürüklediği görülüyor. Burada Uyan’ı dövmeye devam ettiği, ellerini ve ayaklarını bağladığı, ardından da arabasına sürüklediği görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu