Haber

Diyarbakır’da diş hastanesine ebe atandı: Torpil iddiası gündemde

Uzun süredir başhekim atanmayan Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sorunlar devam ediyor. Bölgenin sağlık üssü olan ve çevre illerin de aralarında bulunduğu her gün yüzlerce hastanın sağlık hizmeti aldığı hastanede, “torpil” ile bölge dışındaki idari birimlere ebe, hemşire ve yardımcı sağlık çalışanlarının atandığı iddia edildi. “.

LABORATUVAR TEKNİSYENİ VE BAKAN DİŞ HASTANESİNE

Amida Haber’de yer alan habere göre, hastanenin müdür yardımcılarından BGG’nin birinci derece yakını için yeni birimler oluşturduğu, müdür yardımcısı ZZ’nin ise diş hastanesinin yakınını görevlendirdiği iddia edildi. laboratuvar teknisyeni olarak laboratuvarı yoktur.

İddialara göre Kadın ve Çocuk Hastanesi’nde ebe olarak çalışan RT, branşıyla ilgili olmayan bir bölüme görevlendirildi. Diyarbakır Diş Hastanesi’ne döner sermayenin yüksek olması nedeniyle RT tahsis edildiği bilgisi.

YETKİLİLERDEN AÇIKLAMA: GÖREVLER NORMAL

Amida Haber’in konuyla ilgili sorularını yanıtlayan Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, ebe ve hemşirelerin görevinde bir sıkıntı olmadığını belirterek, “Onların çalışma hakları var. Atanmasında bir sakınca yoktur. Ağız ve diş sağlığı merkezi ile hastane ayrı şeylerdir. Görevlendirilen kişinin ebe veya hemşire olmasında bir sakınca yoktur. Daha önce de benzer atamalar yapıldı” dedi. (HABER MERKEZİ)

gevashaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu