Teknoloji

FTC’den Amazon’a dev ceza… İhlaller aylarca fark edilmedi!

Yakın tarihli bir mahkeme dosyasında, Federal Ticaret Kurulu (FTC), kapı zili kamera ünitesini üreten Ring’in Amazon tarafından mahremiyet ihlalleri nedeniyle görevden alındığını söyledi. 5.8 milyon dolar ödeme yapacağı açıklandı.

Ayrıca Amazon, Alexa kayıtlarını çok uzun süre tutarak çocukların gizlilik haklarını ihlal ettiği iddialarını çözmeye çalışıyor. 25 milyon dolar ödemeyi kabul etti.

ÖZEL GÖRÜNTÜ VE BİLGİLERİN İNDİRİLMESİNE İZİN VERİLİR

FTC’ye göre Ring, çalışanlarına müşterilerin hassas görüntü verilerine sınırsız erişim sağlayarak ihlale yol açtı. Şirketin gizlilik ve güvenlik konusundaki şeffaf duruşu, çalışanların ve üçüncü taraf yüklenicilerin müşterilerin özel görüntü verilerini görüntülemesine, indirmesine ve aktarmasına izin verdi.

FTC, bir Ring çalışanının en az 81 kadın müşteri ve Ring çalışanı tarafından çekilen görüntüleri izlediğini ve bu casusluğun aylarca fark edilmeden kaldığını ortaya çıkardı.

AMAZON GÜVEN ÇAĞIRIYOR

Anlaşmanın bir parçası olarak Ring, uygulamalarında değişiklik yapmayı ve daha katı gizlilik önlemleri uygulamayı kabul etti. Ring’in ana şirketi Amazon, FTC’nin tezlerine katılmasa da yerleşim yerlerinin sorunları geride bırakacağını kabul etti.Amazon, bundan sonra da müşteri gizliliğini koruma taahhüdünü sürdüreceğini belirtti.

KAYNAK: HABER7

horasan-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu