Haber

Hamburg Havalimanı’nda silahlı saldırgan çocuğunu rehin aldı, havalimanında endişeli bekleyiş sürüyor

Hamburg Havalimanı’nda silahlı bir saldırgan çocuğunu rehin aldı

Havalimanında endişeli bekleyiş devam ediyor

HAMBURG – Almanya’da Hamburg Havalimanı’nda bir kişi, aracıyla bariyerleri aşarak aprona çarptı. Havaya ateş eden saldırgan, elindeki molotof kokteylleriyle ateş yakmaya çalıştı ve araçtaki 4 yaşındaki çocuğunu rehin aldı. Havalimanı uçuş trafiğine kapatılırken endişeli bekleyiş sürüyor.

Almanya’nın Hamburg Havalimanı’nda saat 20.00 sıralarında silahlı bir kişi plakasız Audi aracıyla bariyerleri aşarak havalimanı apronuna çarptı. Havaya iki el ateş eden saldırganın molotof kokteyli ile ateş yakmaya çalıştığı belirtildi. Saldırgan, arabasını tarifeli bir uçuşun altına park etti. Federal polis sözcüsü Thomas Gerbert, saldırganın araçtan iki yanan şişeyi atarak yangın çıkarmaya çalıştığını ve havaalanı itfaiyesinin şişeleri söndürmeyi başardığını söyledi. Daha sonra federal ve eyalet polisinin saldırganın bulunduğu aracı çevrelediği, özel kuvvetlerin saldırganı ikna etmeye çalıştığı belirtildi. Saldırganın 4 yaşındaki çocuğunu da rehin aldığı belirtildi.

Eşi polisi aradı

Saldırganın eşinin daha önce çocuk kaçırılma olayını eyalet polisine bildirdiği belirtildi. Federal polis, ihtiyati tedbirler nedeniyle şu anda kalkış ve inişin mümkün olmadığını duyurdu. Bazı uçuşların rotaları değiştirildi, bazı uçuşlar ise iptal edildi.

Olaydan 6 kalkış ve 21 iniş olmak üzere yaklaşık 3200 yolcu etkilendi. Hamburg polisi rehine durumunu sona erdirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Aprona giren çok sayıda itfaiye ve polis aracının yanı sıra polis helikopterleri de durumu havadan takip ederek ihbarda bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu