Haber

Hatay merkezli deprem sonrası BM açıklaması “Türkiye ve Suriye’ye desteğimiz devam edecek”

Birleşmiş Milletler’e (BM) bağlı kuruluşlar, Hatay’ın Defne ilçesinde meydana gelen 6.4 büyüklüğündeki depremin ardından Türkiye ve Suriye’ye desteklerini sürdüreceklerini bildirdi.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Türkiye ve Suriye’de daha fazla can kaybı, yaralanma ve travmaya neden olan sarsıntılardan endişe duyuyoruz. ihtiyaç sahibi herkese acil bakım sağlayabiliyorlar. Ayrıca sağlık çalışanlarına ve gezici kliniklere tıbbi malzeme desteği sağlıyorlar.” terimleri kullandı.

BM Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi, Twitter’dan yaptığı açıklamada, yeni depremin Türkiye ve Suriye’deki depremler nedeniyle zarar gören ve kaybeden herkes için endişe ve kayıp yarattığını söyledi.

Grandi, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ekiplerinin depremden etkilenen bölgelerdeki deprem yardım çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

Dün yerel saatle 20.04 sıralarında merkezi Hatay’ın Defne ilçesi olan 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi ve bazı çevre il ve ülkelerde de hissedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu