Haber

Kayseri yardım için her ‘yolu’ deniyor

Mehmet UZEL(KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ile birlikte depremin yaralarını sarmak için Kayseri Tren Garı’nda görev yapan grupları ve gönüllüleri ziyaret ederek deprem bölgelerine gönderilen yardımlar hakkında bilgi aldı.

BÜYÜKKILIÇ’TAN YARDIM EKİPMANLARININ SEVKİYATINA İLİŞKİN ANLIK TALİMATLAR

Başkan Büyükkılıç, Kayseri Tren Garı’nda yaptığı ziyarette, yardım malzemesi sevkiyatına ilişkin bir talebi hemen inceledi. Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Başkan Yardımcısı Turan Akdağ’ın ricası üzerine, karayolundan alınan bazı yardım malzemelerinin Mimar Sinan Organize Sanayi Bölgesi’ndeki depoya kamyonlarla taşınmasında sorun yaşadığı ve istemi üzerine taşınmasıyla ilgili sorun yaşandı. başka araçlarla Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan’ı arayarak konuyu görüştü. Analiz ettirmesi talimatını verdi.

Kayseri Tren Garı’nda depremin yaralarını sarmak için büyük bir özveriyle çalışan ekip ve gönüllülere teşekkür eden Önder Büyükkılıç, “Deprem bölgelerine yardım çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak deprem gününden bu yana üzerimize düşen ne varsa özveri ve emekle yapıyoruz, süreç boyunca da yapmaya devam edeceğiz. Yardımlar karayolu ve hava yolunun yanı sıra demiryolu ile de afet bölgelerine ulaşıyor. Deprem bölgesine gönderilen yardımlarla ilgili bilgi aldık” dedi.

Yardım seferberliğinin devam ettiğini söyleyen Büyükkılıç, “Kayseri Garı’nda toplanan yardım malzemelerinin lojistik koordinasyonunu sağlıyoruz. Allah’a şükür #Kayseri’miz tek bilek, vatandaşlarımız tek yürek” dedi.

kulaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu