Haber

Koordinatör Vali Gökmen Çiçek: Pazartesi günü enkazı kaldırıp bambaşka bir Elbistan’a uyanacağız

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 11 ilde büyük yıkıma neden oldu. Depremden en çok etkilenen bölgelerden biri olan Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde vali koordinatörü olarak görev yapan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Haberler.com Genel Yayın Yönetmeni Bedia Teymur’un gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

“PAZARTESİ GÜNÜ FARKLI BİR ELBİSTAN’A UYANMAK İSTİYORUZ”

Vali Çiçek, depremin hemen ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla bölgeye atandığını belirterek, “3 gündür arkadaşlarımız burada uyumadı. 3 günde yaparım’ dedik, biz de yaptık. 3 günün sonunda arkadaşlarımız bu bölgedeki çalışmaları bitirdiler. Önce evi ailemize teslim ettik ve onlar da çocukları ile birlikte yerleştiler. Mutluyuz çünkü. Bunun diğer konteyner kentlerimizin de inşaatı bitti.Pazartesi günü konteyner kentlerle ilgili çok yol kat etmiş olacağız.Belediye başkanımız, valimiz ve arkadaşlarımıza birer konuşma yaptık.Pazartesi günü enkazı bitirip bir enkaz çalışması yaptık. farklı karar.”Elbistan’a uyanacağız. Tartışarak bir şeyler söylüyoruz pazartesi günü ilçede enkaz bırakmayacağız. Hayat daha normal olacak. İlçenin her yerine elektrik ve doğalgaz ulaştırıldı.” ifadelerini kullandı.

İLÇEDE 930 VATANDAŞ HAYATINI KAYBETTİ

Vali Çiçek, konteyner kentte önceliklerinin çok sayıda çocuğu olan aileler, engelliler ve yaşlılar olduğunu da ifade etti. Çalışmalarda belediyelere desteklerinden dolayı tek tek teşekkür eden Çiçek, ilçedeki bilançoyu şöyle verdi: “Elbistan’da 930 şehidimiz var. Hepsinin defnedildi, cenazeleri çıkarıldı.” sözleriyle aktardı.

haber-pazaryeri.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu