Haber

Kriket branşında madalya kazanan Vanlı öğrenciler milli takımı hedefliyor

Van’ın Edremit ilçesindeki Mustafa Cengiz Ortaokulu bünyesinde kurulan Mor Menekşeler Kriket Takımı’nın sporcuları, milli gruba girmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Beden eğitimi öğretmeni ve spor antrenörü Ali İhsan Özmen, kentteki yetenekli çocukları sporla buluşturmak amacıyla okula gelen öğrenciler arasında yetenek araştırması yaptı.

Daha önce kız futbol takımı kuran Özmen, bu yıl da Mor Menekşeler adıyla kız kriket takımı kurarak 11-16 Nisan tarihlerinde Afyonkarahisar’da düzenlenen Okul Sporları Kriket Yıldızlar-Gençler Türkiye Şampiyonası’na katılmasını sağladı. .

Özmen’in nezaretinde yaptıkları antrenmanlarla kendilerini geliştiren Vanlı kızlar, yıldızlar kategorisinde ikinci, küçükler kategorisinde üçüncü oldular.

Kentte halı sahada antrenman yaparak yeni şampiyonalara hazırlanan sporcular, başarılarını sürdürerek milli takıma yükselmeyi hedefliyor.

Özmen, bölgede spora yatkın çok yetenekli çocukların olduğunu söyledi.

Hem futbol hem de kriket branşlarında grupları olduğunu belirten Özmen, şöyle konuştu:

“Takviye verildiğinde sporcularımızın uluslararası birçok yarışta gösterdikleri başarı ile bayrağımızı dalgalandıracağına inanıyoruz. Okulumuzda yetenek taraması yapıyoruz. Yetenekli öğrencileri belli antrenmanlara alıyoruz. 200’e yakın sporcumuz var. Grubu oluşturduğumuzda Kızlardan oluşan ilk başta yansımalarını aldık.Futbol ve kriket branşlarında başarı elde ettikten sonra velilerimiz çocuklarını getirdi.” Şampiyonada ilimizi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık. derece elde etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Anne babalarımız çocuklarıyla gurur duyuyor. Sporun ve sporcunun dostu Valimiz Ozan Balcı’ya teşekkür ediyoruz. Desteğini her alanda görüyoruz. Sportif malzeme eksikliğimiz gideriliyor. Milli takıma oyuncu göndermeyi hedefliyoruz. “

haberegirdir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu