Ekonomi

Luna Innovations 2. ve 3. Çeyrek 2023 finansallarını yeniden düzenleyecek

Luna Innovations Incorporated (NASDAQ:LUNA) bugün yaptığı açıklamada, gelir muhasebesi hataları nedeniyle 2023 yılının ikinci ve üçüncü çeyreğine ilişkin mali tablolarını yeniden düzenleyeceğini duyurdu.

Duyuru, şu anda ABD genel kabul görmüş muhasebe ilkeleri (GAAP) uyarınca yanlış muhasebeleştirilen belirli işlemleri inceleyen Yönetim Kurulu Özel Komitesi tarafından yapılan bağımsız bir incelemenin ön bulgularını takip etmektedir.

Dış hukuk ve mali danışmanlar tarafından desteklenen inceleme, 30 Haziran 2023 ve 30 Eylül 2023 tarihlerinde sona eren dönemler için şirketin finansal raporlama üzerindeki iç kontrollerinde önemli zayıflıklar olduğunu da ortaya çıkarmıştır. Sonuç olarak, Luna Innovations, bu çeyrekler için açıklama kontrollerinin ve prosedürlerinin etkisiz olduğunu belirlemiştir.

Denetim Komitesi, şirket yönetimi ve Özel Komite danışmanlarına danıştıktan sonra Salı günü, bu çeyrekler için daha önce yayınlanan denetlenmemiş ara dönem özet konsolide finansal tablolara güvenilmemesi gerektiği sonucuna varmıştır.

Şirket, bağımsız inceleme sonuçlandığında ve etkinin tam kapsamı anlaşıldığında, etkilenen dönemler için yeniden düzenlenmiş finansal sonuçlar yayınlayacaktır.

Luna Innovations, bu bulguların diğer dönemlere ilişkin mali tabloları üzerindeki tam yansımalarını henüz tespit etmemiştir. Şirket ayrıca tespit edilen önemli zayıflıkları gidermek için bir iyileştirme planı geliştirme sürecindedir ve yeniden düzenlenmiş finansal tabloları raporladığında daha fazla ayrıntı sağlayacaktır.

Şirket yönetimi ve Denetim Komitesi bu gelişmeleri Luna Innovations’ın bağımsız kayıtlı kamu muhasebe firması Ernst & Young LLP’ye iletmiştir.

Yatırımcılar, sunulan bilgilerin bir basın açıklaması beyanına dayandığını ve devam eden bağımsız incelemenin sonucuna göre değişebileceğini unutmamalıdır. Luna Innovations, soruşturmasında ve müteakip iyileştirme çabalarında şeffaflık ve titizliği taahhüt etmiştir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu