Haber

Mustafakemalpaşa’da Zincir Marketler İncelendi

Mustafakemalpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı gruplar, vatandaşların güvenle alışveriş yapabilmesi için farklı kalemlerdeki yüzlerce eserin raf ve kasa fiyatlarını inceledi.

Market raflarını tek tek dolaşan ekipler, ağırlık kontrolü, raf ve kasa uygunluğu, hijyen ve organizasyon kontrolü, son kullanma tarihi kontrolü ve stoklama kontrolü yaptı. Kent merkezinden başlayarak ilçe genelinde denetimler uygulandı.

Raf fiyatları not edildi ve yazarkasa fiyat okuyucuları ile karşılaştırıldı. Yüzlerce markette gerçekleştirilen kontrolde rastgele kontrol olumsuzluğuna rastlanmazken, eksiklikleri olan işletmeler uyarılarak bilinçlendirildi.

”ZORLU BİR ŞANS YOK”

Kontrolleri sıkılaştırarak “fırsatçılığa meydan okuma yok” ifadesini kullanan Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, “Zabıta ekiplerimiz ilçemizin gözü kulağıdır, vatandaşlarımızın güvenli alışveriş yapabilmeleri için sürekli teyakkuz halindedir” dedi. Mustafakemalpaşa halkının dürüstlüğü ve güvenilirliği bir kez daha belgelenmiştir.Dürüst esnafımıza şükranlarımı sunuyor, bol kazançlar diliyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu