Yaşam

Ozan Güven’in darp davası devam ediyor

Eski sevgilisi Deniz Bulutsuz’u dövdüğü iddiasıyla 13 yıl 6 aya kadar hapis cezası istenen oyuncu Ozan Güven’in davasına devam edildi. Belgede yer alan Adli Tıp Kurumu raporunda, Bulutsuz’da olay sonrasında ‘anksiyete bozukluğu’ geliştiği ve yaralanmasının basit tıbbi müdahaleyle giderilebilecek kadar hafif olmadığı kaydedildi. Mahkeme heyeti, taraflara rapora karşı açıklama yapmaları için süre verilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Oyuncu Ozan Güven’in davası, 13 Haziran 2020’de eski sevgilisi Deniz Bulutsuz’a saldırdığı gerekçesiyle 13 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle devam etti. İstanbul 58. duruşmada tarafların avukatları hazır bulundu. Asliye Ceza Mahkemesi.

Yaralanmasının basit tıbbi müdahaleyle giderilebilecek kadar hafif olmadığı belirtildi.

Mahkeme, Adli Tıp Kurumu’ndan rapor geldiğini, rapora göre Deniz Bulutsuz’un haziran ayında maruz kaldığı iddia edilen olay sonrasında psikiyatrik hastalık olan ‘anksiyete bozukluğu’na yakalandığının anlaşıldığını belirtti. 13 Kasım 2020’de yapılan açıklamada, yaralanmasının kişi üzerindeki etkisinin kolay tıbbi müdahaleyle ortadan kaldırılabilecek düzeyde olduğu ifade edildi. Hafif bir durumun olmadığı belirtildi. Raporda ayrıca Bulutsuz’un vücudunda herhangi bir kemik kırığı tespit edilmediği, yaralanmasının kişinin hayatını tehlikeye atacak bir durum olmadığı, yüz sınırları içerisinde tespit edilen izin belli bir mesafeden fark edilemeyeceği ve yara izi olmadığı belirtildi. yüzünde kalıcı yara izi.

Dosyanın görüş alınmak üzere savcılığa gönderilmesini istedi.

Duruşmada Bulutsuz’un avukatı, söz konusu raporun iddianamede anlatılan eylemleri ‘kasten yaralama’ açısından doğruladığını söyledi. Ayrıca mütalaasının hazırlanması için belgenin Cumhuriyet Savcılığına gönderilmesini talep etti.

Güven’in avukatı, raporun detaylı incelenmesi için mahkemeden süre istedi.

Duruşma ertelendi

Ara kararını açıklayan mahkeme, taraflara Adli Tıp Kurumu raporuna karşı beyanda bulunmaları için süre verilmesine hükmederek duruşmayı erteledi.

Olayın tarihi

Oyuncu Ozan Güven’in eski sevgilisi Deniz Bulutsuz, Güven’in kendisine şiddet uyguladığını iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca Güven hakkında hazırlanan iddianamede, ‘hakaret’, ‘kasten yaralama’ ve ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından 3 yıl 9 aydan 13 yıl 6 aya kadar hapis cezası istendi. Ozan Güven’in Deniz Bulutsuz’dan şikayetçi olduğu dosya uzlaştırma bürosuna gönderildi ancak taraflar uzlaşmayı kabul etmedi. Güven’in şikayeti üzerine Deniz Bulutsuz için ‘basit yaralama’ suçundan 4 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istendi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu