Ekonomi

Pratt & Whitney, Güney Kore’den 355 milyon dolarlık motor anlaşması imzaladı

EAST HARTFORD, Conn. – Raytheon Technologies Corp’un (NYSE: RTX) bir bölümü olan Pratt & Whitney, Güney Kore’nin F-15 Eagles ve F-15 motorları için performansa dayalı lojistik (PBL) sağlamak üzere 355 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı. 16 Savaşan Şahinler . Sözleşme, Güney Kore Savunma Tedarik Programı İdaresi (DAPA) tarafından verildi ve 2012’den bu yana iki taraf arasında üst üste üçüncü PBL anlaşması oldu.

Sözleşme, iyileştirilmiş depo planlaması ve uzun vadeli malzeme tahmini yoluyla filo hazırlığını artırmayı ve operasyonları kolaylaştırmayı amaçlıyor. Aralık 2023’te başlayan bakım çalışmalarının 2027 yılının ikinci yarısına kadar devam etmesi planlanıyor.

Pratt & Whitney Savaş Uçakları ve Hareketlilik Programlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Chris Johnson, DAPA ile on yıldır devam eden işbirliğinin, hem Kore Cumhuriyeti Hava Kuvvetleri’ne (ROKAF) hem de sektöre uygun maliyetli ve uygun maliyetli çözümler sunarak fayda sağlayan stratejik sürdürülebilirlik çözümleri geliştirdiğini belirtti. güvenilir bakım desteği.

Pratt & Whitney, uçak motorları ve yardımcı güç ünitelerinin önde gelen tasarımcısı, üreticisi ve servis sağlayıcısı olarak biliniyor. Şirketin DAPA ve ROKAF ile olan işbirliği, ROKAF savaş filosunun operasyonel yeteneklerini geliştirmeyi amaçlayan kalıcı bir ortaklığın altını çiziyor.

Pratt & Whitney’in ana şirketi olan Raytheon Technologies, dünya çapında 185.000’den fazla kişiye istihdam sağlayan dünyanın en büyük havacılık ve savunma şirketi olarak biliniyor.

Bu makaledeki bilgiler bir basın bültenine dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu