Haber

Samsunlu çift, Yüksekovalı gençleri Türkiye Şampiyonasına hazırlıyor

– Samsunlu çift, Yüksekovalı gençleri Türkiye Şampiyonasına hazırlıyor

HAKKARI – Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde beden eğitimi öğretmenliği yapan Samsunlu Elif ve Şaban Edis, öğrencilerini Wushu Türkiye Şampiyonası’na hazırlıyor.

Yüksekova’da farklı okullarda görev yapan Şaban ve Elif Edis çifti, gençlerin spora olan ilgisi nedeniyle harekete geçti. Bu kapsamda ilçede spor salonu açan çift, öğrencilere kickboks, wushu, boks, yakın savunma, step aerobik, pilates, zumba ve crossfit eğitimleri verdi. Gençlerin özellikle kickboks, wushu ve boksta yetenekli olduğunu gören Edis çifti, öğrencilerini Wushu Türkiye Şampiyonası’na hazırlamaya başladı.

“Samsun’dan Yüksekova’ya şampiyonluk”

14 yıldır milli sporcu olduğunu belirten Beden Eğitimi Öğretmeni Şaban Edis, “Yüksekova’da büyük bir spor potansiyeli gördük. Burada spor salonu açmaya karar verdik. 40’a yakın takımla birlikte 2024 Wushu Türkiye Şampiyonası’na hazırlanıyoruz. Sporcular, “Onların istekleri ile çok yeterli bir derece alacağımıza inanıyorum. Bu salondan kaç tane şampiyon çıkacağına inanıyorum. Amacımız Yüksekova’da iyi sporcular yetiştirmek ve ülkemize kazandırmak. Burada hem Türkiye’nin hem de dünyanın şampiyonlarını yetiştirmek istiyoruz” dedi.

“Hedefimiz Türkiye Şampiyonası”

Eşiyle birlikte Yüksekova’da spor salonu açarak öğrencileri geleceğe hazırladıklarını belirten Elif Edis, “Hedefimiz çocukları Türkiye Şampiyonası’na hazırlamak. İnşallah bunu da başardıktan sonra hedefimiz daha da ileriye gidecek. Dünya şampiyonası. Buradaki öğrencilerin bu alanda potansiyeli çok yüksek. Başarılı olacaklarından eminiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu