Teknoloji

Starfield İçin FSR3 Güncellemesi Yapılacak

Bethesda Game Studios, bu ay Starfield oyununa AMD’nin Fidelity FX Üstün Çözünürlük teknolojisinin en son sürümünü dahil etmeyi planlıyor.

Starfield, oyunculara Bethesda Game Studios tarafından geliştirilen uzay temalı aksiyon rol yapma oyunu sunuyor. 2018 yılında E3 oyun fuarında duyuruldu. 6 Eylül 2023’te Microsoft Windows ve Xbox Series X/S’ye özel olarak piyasaya sürüldü.

Bethesda, önümüzdeki hafta Steam Beta ile birlikte Starfield oyununa FSR3 ekinin dahil edileceğini duyurdu. Yeni özelliğin bu ayın sonlarında tüm PC oyuncularıyla paylaşılacağını kaydetti.

Bethesda, NVIDIA için DLSS desteğini zaten sunmuştu. FSR 3 özelliği de bu ayın sonunda oyuncularla buluşuyor. Bunların dışında AMD Fluid Motion Frames teknolojisinin de oyunda yer alması muhtemel. Yeni özelliğin testlerinin önümüzdeki hafta başlaması bekleniyor.

Starfield FSR3 Takviyesi İlgi Çekiyor

FSR3, NVIDIA tarafında DLSS’ye layık bir rakiptir ve aynı zamanda NVIDIA bandını da destekler. Bu bağlamda baktığımızda FSR uzun vadede DLSS teknolojisini geçebilir. Ancak her ikisi de hala işlevselliğini koruyor.

Oyunun yapım direktörü Todd Howard’a göre “Skyrim in Space” olarak nitelendirilen Starfield oyununun, 25 yılı aşkın bir sürenin ardından fikri mülkiyet hakları Bethesda Game Studios’a ait olan ilk yeni oyun olacağı söyleniyor.

Todd Howard, Fallout 4’ün 2015 sonlarında piyasaya sürülmesinden bu yana oyunun aktif geliştirme aşamasının devam ettiğini belirtti. 2018 ortalarına gelindiğinde ise ön üretim aşaması bitti ve oynanabilir hale geldi.

Starfield daha önce FSR 2 teknolojisini destekliyordu. Ancak daha sonra FSR 3’ü isteyen PC oyuncuları sayesinde güncelleme yapmak gerekli hale geldi. FSR 3 özelliğini destekleyen diğer oyunları incelediğimizde; Avatar: Pandora ve Gaiden’ın Sınırları: Adını Silinen Adam.

Bethesda Game Studios, bu ay Starfield oyununa AMD’nin Fidelity FX Süper Çözünürlük teknolojisinin en son sürümünü dahil etmeyi planlıyor.

Starfield, oyunculara Bethesda Game Studios tarafından geliştirilen uzay temalı aksiyon rol yapma oyunu sunuyor. 2018 yılında E3 oyun fuarında duyuruldu. 6 Eylül 2023’te Microsoft Windows ve Xbox Series X/S’ye özel olarak piyasaya sürüldü.

Bethesda, FSR3 öncülünün önümüzdeki hafta Steam Beta ile Starfield oyununa dahil edileceğini duyurdu. Yeni özelliğin bu ayın sonlarında tüm PC oyuncularıyla paylaşılacağını kaydetti.

Bethesda aslında NVIDIA için DLSS desteği sunuyordu. FSR 3 özelliği de bu ayın sonunda oyuncularla buluşuyor. Bunların dışında AMD Fluid Motion Frames teknolojisinin de oyunda yer alması muhtemel. Yeni özelliğin testlerinin önümüzdeki hafta başlaması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu