Haber

Tanju Özcan, görevden aldığı yöneticiden af ​​diledi

Tanju Özcan görevden aldığı yöneticiden af ​​diledi

BOLU – Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, dünkü meclis toplantısında görevden aldığı Emniyet Müdürü Hakan Yılmaz’ı af dileyerek görevine iade etti.

Bolu Belediye Meclisi’nin ocak ayı meclis toplantısının ilk oturumunda meclis üyesi İlkay Bayrak ile Lider Tanju Özcan arasında tartışma çıktı. Tartışmanın ardından Önder Özcan, Emniyet Müdürü Hakan Yılmaz’dan meclis üyesini dışarı çıkarmasını istedi. İlkay Bayrak’ın Yılmaz’ın ısrarlarına rağmen dışarı çıkmaması üzerine Belediye Başkanı Özcan, Emniyet Müdürü Hakan Yılmaz’ı görevini yerine getirmediği gerekçesiyle görevden aldığını açıkladı.

Olayın ardından meclis oturumunu kapatan Özcan, ofise giderek, yokluğunda İlkay Bayrak ile Hakan Yılmaz arasında yaşananları detaylı bir şekilde izledi. Görüntüleri izleyen Özcan, Emniyet Müdürünün suçunun olmadığını anlayarak onu yanına çağırdı. Yılmaz ve ailesinden af ​​dileyen Özcan, “Dün belediye meclisinde gerginlik yaşandı. Sosyal medya ve diğer kanallardan bize sürekli hem kendimi hem de belediyeyi suçlayıcı açıklamalar yapan bir belediye meclis üyesi hakkında karar verdim. Belediye başkanı ve meclis üyeleri.Sonra bu karar uygulanmayınca biraz sinirlendim aslında ama sonra arkadaşlarımız geldi.AK Partili ve CHP’li meclis üyeleri olayı bana anlattılar.Biz istişarede bulunduk, siz elinizden geleni yaptınız dediler. Daha sonra görüntüleri izledim ve tedirgin oldum. Bilmeden ve istemeyerek size bir haksızlık yaptık. “Bu nedenle sizden af ​​diliyorum. Siz görevinize aynı şekilde devam edin. Sen ve ailen bu olaydan dolayı beni bağışlamalısınız. Biz tek bir adam değiliz. Hata yaptığımızda telafi etmesini biliriz” diye konuştu ve Yılmaz’ı görevine iade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu