Ekonomi

Taşkesenlioğlu’ndan ETSO’nun taleplerine destek

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’na (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Saim Özakalın’a tebrik ziyaretinde bulunan AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, ETSO’nun Türkiye için gündeme getirdiği talepleri karşılamak için her türlü takviyeyi yapacaklarını söyledi. Erzurum sanayisinin gelişmesi, üretimin, istihdamın ve ihracatın artması.

ETSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serhat Kılıç, Yönetim Kurulu Üyeleri; Celalettin Çetinkaya ve Haşim Koç’un katıldığı ziyarette Milletvekili Taşkesenlioğlu, Önder Özakalın ve yönetimine yeni dönemde başarılar diledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Önder Özakalın, Taşkesenlioğlu’na ETSO’nun çalışmaları hakkında bilgi verdi. Taşkesenlioğlu’na Girişimci Komite Başkan Yardımcısı olduğu 2. OSB’deki çalışmaların son durumu hakkında bilgi veren Lider Özakalın, 1. ve 2. Etapların bulunduğu bölgede yaşanan zemin sorununun ardından 3. Etap çalışmalarına başladıklarını söyledi. Aziziye semtinde 1.5 milyon metrekare alan üzerinde.

Özakalın; 3. etap büyük ilgi görüyor

Yeni bölgede 83 sanayi parseli bulunduğunu, şimdiye kadar 237 tahsis başvurusu aldıklarını kaydeden Özakalın şunları söyledi; Yerli ve milli yatırımcılarımızın buraya yoğun ilgi göstermesinden memnuniyet duyuyoruz. Bu fırsatı değerlendirmeliyiz. Ancak girişimcilerimizin bu ilgisinin ve artan taleplerinin karşılanabilmesi için 3. Etap alanının önünde yer alan ve Milli Savunma Bakanlığımızın sorumluluğunda bulunan 1.5 milyon metrekarelik bir alanın dahil edilmesi kaçınılmazdır. OSB’mizde. Bunun için değerli milletvekillerimiz, sayın Valimiz ve değerli Büyükşehir Belediye Başkanımızın özverili çalışmaları ile girişimlerimizi sürdürüyoruz.

Sanayileşmede atılım için 6. Bölge şart

Erzurum’un sanayileşmede atılım yapması, yatırımları artırması ve üretime dayalı ekonomik büyümeyi gerçekleştirmesinin tek şartının 6. 6. Bölge personel başına 300 TL SGK primi ödüyor Erzurum’daki işletme bu matrahtan yararlanmayan 6- 7 kat fazla prim ödüyor Bu bizim dezavantajımızı ortadan kaldıracak ve ilimizin cazibesini artıracak 6. Teşvik Bölgesi. İnşallah sonuç alana kadar bu taleplerimizi dile getirmeye devam edeceğiz” dedi.

Erzurum’u ihracatta daha üst seviyelere taşıyacak olan ve 2009 yılında çıkarılan yönetmelikle birlikte kaldırıldığı Bitişik İl kapsamına alınması için taleplerinin olduğunu hatırlatan Özakalın, bu yönetmeliğin 2009 yılından önce yapılmasının ekonomiye fayda sağlayacağını söyledi. Şehirdeki firmaları ihracata teşvik etmek.

Taşkesenlioğlu; Reel sektörün talepleri bizim için çok değerli.

Ziyarette, 6’ncı Teşvik Bölgesi, 2’nci OSB 3’üncü Etap bölgesinin genişletilmesine ilişkin ETSO’nun her platformun gündemindeki taleplerini karşılamak için her türlü takviyeyi yapacaklarını kaydeden AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, ve Erzurum’un yeniden Mücavir Vilayeti kapsamına alınmasının istendiğini söyleyen Bakan, asıl bakanlığın taleplerinin kendileri için olduğunu söyledi. çok değerli olduğunu söyledi. Ülkenin geleceği, refahı, üretimi, istihdamı ve ekonomik istikrarı için emek veren her kişi ve kurumun çalışmalarına destek olmanın asli görevleri olduğunu anlatan Taşkesenlioğlu, “Ticaret Odamızın taleplerinin her zaman takipçisi olacağız. ve şehrimizin esnaf, tüccar ve sanayicilerinin çıkarları için çabalayan Sanayi ve bu talepleri karşılamak için ETSO Yönetimi ile birlikte çalışacağız.

Başkan Özakalın ziyarette, ETSO’nun 6. Bölge ve Bitişik İl taleplerine ilişkin iki raporu da Milletvekili Taşkesenlioğlu’na sundu. – ERZURUM

haber-persembe.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu