Ekonomi

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan görevinden ayrıldı

Turkcell’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, Genel Müdür Murat Erkan’ın 11 Eylül 2023 tarihi itibarıyla görevinden istifa ettiği belirtildi. Turkcell’in KAP açıklamasında şu ifadelere yer verildi: 15 Mart 2019 tarihinden bu yana Turkcell Genel Müdürü olarak görev yapan Şahin, 11 Eylül 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere görevinden ayrılma kararı aldı.

Turkcell Grup’ta 15 yılı aşkın süredir üst düzey görevlerde bulunan ve başarılı çalışmalara imza atan Murat Erkan’a bugüne kadarki katkılarından dolayı teşekkür ederiz; Kendisine bundan sonraki iş ve özel hayatında başarılar dileriz.”

Murat Erkan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Sosyal medyadaki paylaşımlarıma baktığımda her birinin Turkcell ile dolu olduğunu ve Turkcell’e liderlik ettiğini görmek beni her zaman gururlandırdı. Ancak bu yazım şu ana kadarkilerden biraz farklı. Aldığım kararın ardından 15 yılımı geçirdiğim ve bu süreçte kurduğumuz bağlarla ikinci evim gibi hissettiğim Turkcell’den ayrılıyorum. Bana emanet edilen koltuğu ve unvanı devrettim ama güçlü ilişkilerimiz hiçbir zaman güvenilir olmuyor; Bundan sonra da hep devam edecek.

Birlikte dayanılmaz işler yaptık ve keyifle çalıştık. Tüm Turkcell ailesinin her bir ferdine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Turkcell Superonline’a başladığım ilk günden bu yana unutamayacağım bir macera yaşadık birlikte. Ben sizinle var oldum… Desteğiniz ve bana olan inancınız için çok teşekkür ederim. Her zaman söylediğim bir şey var; Turkcell adı sadece bir tabeladır, temeli ve ona ruhunu veren insandır. Turkcell’i Turkcell yapan bu insanlarla hikayemiz şüphesiz bugün bitmiyor.

Yarın yeni bir gün… Turkcell başarılı işlerine yenilerini eklerken ben de ülkemizin gözbebeği şirketim ile gurur duymaya devam edeceğim.” söz konusu.

Murat Erkan kimdir?

Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Murat Erkan, profesyonel kariyerine Toshiba’da başladı. Haziran 2008’de Superonline Genel Müdürü olarak Turkcell’e katılan Erkan, 2010 yılında Harvard Business School’da Stratejik Pazarlama Programını tamamladı. Erkan, 2016 yılında Turkcell’de Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, 2019 yılında Turkcell Genel Müdürü olarak atandı.

Murat Erkan’ın görev süresi boyunca hem Superonline hem de Turkcell birçok ilkeye imza attı. Yüksek büyüme oranlarının yakalandığı, Turkcell’in teknolojik dönüşüme öncülük ettiği, yurt içi ve yurt dışında sürdürülebilirlik konusunda değerli çalışmalara imza atıldığı bir dönemde Turkcell’de ekiplere liderlik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu