Haber

Çoban cesedi bulduktan sonra 2 saat ifadesi beklendi

ANTALYA’da Gürkan Kütük’ün (26) cesedini ormanda bulan çoban Kerim Özkaya, sözü için 2 saat bekletilince, “Hayvanlarıma bir şey olacak. Bana sürekli ‘Olacak’ diyorlardı. 5 dakika sürdü ama bu 5 dakika hiç bitmedi. Hayvanım parçalandı ve ortadan kayboldu.” ” söz konusu.

Kepez ilçesi Ünsal Mahallesi, 5123 Sokak Batı Çevre Yolu kenarında ormanda keçi ve koyun sürüsünü otlatan Kerim Özkaya, saat 13.00 sıralarında ağacın altında hareketsiz bir kişiyi görünce 112 Acil Çağrı Merkezini aradı. :00 dün. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekibi, Gürkan Kütük olduğu belirlenen şahsın hayatını kaybettiğini belirledi. Kütük’ün cenazesi, savcılık ve olay yeri incelemesinin ardından ölüm nedeninin belirlenmesi amacıyla adli tıp kurumu morguna kaldırıldı.

Kütük’ün cesedini ormanda bulan çoban Kerim Özkaya, uzun süre ifadesi için bekletilmesine sürünün uzaklığı ve dağılışını gerekçe göstererek tepki gösterdi. Polisi ikna edemediğini söyleyen Özkaya, ekip aracında bekledi. Batı Çevre Yolu kenarındaki bariyerlerden sürüsüne bakan Kerim Özkaya, “Hayvanlarımı güdüyordum, tesadüfen cesedi gördüm, ardından polisi arayıp durumu bildirdim. İfade vermek için bir saat bekliyorum. Sürüsüm uzaklaştı, fazla beklemek istemiyorum. Hayvanlarıma bir şey olacak. Daha önce 6 koyunumu kurtlamıştım. “Bana sürekli ‘5 dakika sürer’ diyorlardı. ‘ ama bu 5 dakika hiç bitmedi. Hayvanım parçalandı ve ortadan kayboldu. Allah esirgesin, hayvanlarım yola çıkıp araba çarpsa ben de mağdur olurum” dedi.

Yaklaşık 2 saat sonra ifadeye alınan Kerim Özkaya, daha sonra hayvanlarının yanına gitti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu