Ekonomi

KE Holdings hissedarları için 0,4 milyar dolar temettü belirledi

PEKİN – Beike olarak bilinen KE Holdings Inc. (NYSE: BEKE ve HKEX: 2423), adi hisse başına 0,117 $ veya Amerikan Depo Hissesi (ADS) başına 0,351 $ ödeme anlamına gelen yaklaşık 0,4 milyar $ tutarında nihai nakit temettü beyan etti. Şirketin nakit fazlası ile finanse edilen temettüden, 5 Nisan 2024 tarihi mesai bitimine kadar kayıt yaptıran hissedarlar yararlanabilecek.

Ödemenin adi hisse sahipleri için 19 Nisan 2024 tarihinde, ADS sahipleri için ise 24 Nisan 2024 tarihinde veya civarında yapılması planlanmaktadır. ADS sahiplerine yapılacak temettü dağıtımı, depoziter banka ile yapılan mevduat sözleşmesinde belirtilen şartlara tabidir. Hissedarların temettüye hak kazanabilmeleri için hisse devri için gerekli tüm belgeleri kayıt tarihindeki son saate kadar Computershare Hong Kong Investor Services Limited’e sunmaları gerekmektedir.

Şirketin temettü politikası uyarınca, Yönetim Kurulu, Cayman Adaları yasalarına uygunluğu sağlayarak temettü dağıtımları üzerinde takdir yetkisini elinde bulundurmaktadır. Varsa, gelecekteki temettüler, operasyonel performans, sermaye ihtiyaçları, finansal sağlık ve Kurul tarafından ilgili görülen diğer hususlar gibi faktörlere bağlı olacaktır.

Çin’in emlak sektörünün önde gelen oyuncularından biri olan KE Holdings, konut işlemleri ve hizmetleri için entegre bir çevrimiçi ve çevrimdışı platform işletmektedir. Şirketin portföyünde, Beike’nin platformunun büyümesinde ve gelişmesinde etkili olan lider bir emlak komisyonculuğu markası olan Lianjia da yer alıyor.

Bu makalede yer alan bilgiler KE Holdings Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu