İş

Stifel, Finance 500 ve CB Resource’u satın alacak

ST. LOUIS – Stifel Financial Corp. (NYSE: SF) bugün Irvine merkezli Finance 500, Inc. ve CB Resource, Inc. şirketlerini satın almak üzere kesin bir anlaşma imzaladığını duyurdu. Stifel’in finansal hizmetler sektöründeki tekliflerini geliştirmesi beklenen işlemin mali koşulları açıklanmadı.

Finance 500 ve CB Resource, mevduat sertifikalarının (CD) yüklenimi ve ihracındaki rolleriyle tanınmakta olup, 200 milyar dolardan fazla fon sağlayan 1.200’den fazla mevduat kurumunu desteklemişlerdir. Bu satın almalar Stifel’in teknoloji odaklı platformlarını güçlendirecek ve aracılı CD fonlama piyasasında, kurumsal CD yatırım tekliflerinde ve topluluk bankası bilanço risk yönetiminde erişimini genişletecek.

Stifel’in Sabit Gelirli Sermaye Piyasaları Küresel Eş Başkanı Brant McDuffie, ortak müşteri odaklı yaklaşıma atıfta bulunarak yeni satın almaların sorunsuz bir şekilde entegre edileceğine olan güvenini dile getirdi. Finance 500 ve CB Resource’un Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Jeff Rigsby de bu düşünceyi yineleyerek, Stifel’in pazardaki varlığı ve kapsamlı ürün paketinin müşterilere sağlayacağı faydaların altını çizdi.

Finance 500’ün CD finansmanı ve ticaretindeki uzmanlığını CB Resource’un kurumsal risk yönetimi ve performans analitiğine yönelik ileri teknoloji platformuyla bir araya getirecek olan işlemin, Stifel’in ilgili iş kolları için ölçeklenebilir ve sürdürülebilir bir gelecek sağlaması bekleniyor.

Merkezi St. Louis, Missouri’de bulunan Stifel Financial Corp. bankacılık, menkul kıymetler ve finansal hizmetler işlerini çeşitli iştirakleri aracılığıyla yürütmekte ve Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Birleşik Krallık ve Avrupa’daki müşterilerine hizmet vermektedir.

Sağlanan bilgiler Stifel Financial Corp. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu