Haber

Sedirler Köprüsü Kavşağı Yapım Çalışmaları Başladı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’nın merkezindeki trafik yoğunluğunu azaltmak için birbirinden değerli yatırımları birer birer hayata geçirdiklerini belirterek, Adana Çevre Yolu Sedirler Kavşağı’nda köprülü kavşak imalatına başlandığını söyledi. . Maliyeti yaklaşık 220 milyon lirayı bulan köprülü geçişin bir yıl içinde tamamlanması planlanıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Adana Çevre Yolu Sedirler Kavşağı’na getireceği köprülü geçişle çevre yolun trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, kent merkezindeki trafik yoğunluğunu azaltmak ve trafik güvenliğini sağlamak amacıyla yaptıkları kavşaklara bir yenisini daha eklediklerini belirtti.

Kentte kesintisiz bir trafik akışının sağlanması için Abdülhamid Han Caddesi, İsmail Ketenci Caddesi ve Celaleddin Karatay Caddesi’ni açtıklarını kaydeden Lider Altay, Kazakistan’ın Karabağ, Alparslan Türkeş ve Necmettin Erbakan sokaklarını kente kazandırmak için var gücüyle çalıştıklarını söyledi. . Önder Altay, “Kesintisiz bir trafik için alternatif yollar açarken kavşaklar da yapıyoruz. Şehrin en yoğun kullanılan caddelerinden biri olan Adana Çevre Yolu üzerinde bulunan Sedirler Kavşağı’nda köprülü geçiş yapım çalışmalarına başladık. Bu kapsamda Adana-Ankara istikametinde servis yolumuzu açarak trafiği oradan sağlamaya başladık. Bugün itibariyle köprüde hafriyat çalışmalarına başladık. Diğer servis yolları da kısa sürede açılacak ve trafik servis yollarından devam edecek. Sedirler Köprülü Kavşağı tamamlandığında bölgedeki trafik önemli ölçüde rahatlayacak ve bekleme süresi kısalacak.”

Maliyeti yaklaşık 220 milyon lirayı bulan köprülü geçişin bir yıl içinde tamamlanması planlanıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

aksuhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu